..::c0vrig.idle.r0::..
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

..::c0vrig.idle.r0::..


 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» -=AdminI=-
BaNc ScRiS De K-O-P-A-K Cu ArDeLeNi Icon_minitimeLun Mar 02, 2009 9:05 pm Scris de K-O-P-A-K

» [Reguli pt admini]
BaNc ScRiS De K-O-P-A-K Cu ArDeLeNi Icon_minitimeLun Feb 09, 2009 6:11 pm Scris de Admin

» Parteneriat
BaNc ScRiS De K-O-P-A-K Cu ArDeLeNi Icon_minitimeLun Feb 09, 2009 12:15 pm Scris de WarLoK

» O rugaminte mica ;););)
BaNc ScRiS De K-O-P-A-K Cu ArDeLeNi Icon_minitimeJoi Feb 05, 2009 10:01 am Scris de WarLoK

» Unirea Trenul
BaNc ScRiS De K-O-P-A-K Cu ArDeLeNi Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 11:12 am Scris de Admin

» Basculanta:)))
BaNc ScRiS De K-O-P-A-K Cu ArDeLeNi Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 11:10 am Scris de Admin

» Era Mare Sobolanu:))))
BaNc ScRiS De K-O-P-A-K Cu ArDeLeNi Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 11:09 am Scris de Admin

» Pe Spitz A?:))
BaNc ScRiS De K-O-P-A-K Cu ArDeLeNi Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 11:09 am Scris de Admin

» Las'o Ma la punctu mort
BaNc ScRiS De K-O-P-A-K Cu ArDeLeNi Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 11:08 am Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 BaNc ScRiS De K-O-P-A-K Cu ArDeLeNi

In jos 
AutorMesaj
K-O-P-A-K
Admin
K-O-P-A-K


Mesaje : 120
Data de înscriere : 25/01/2009
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti

BaNc ScRiS De K-O-P-A-K Cu ArDeLeNi Empty
MesajSubiect: BaNc ScRiS De K-O-P-A-K Cu ArDeLeNi   BaNc ScRiS De K-O-P-A-K Cu ArDeLeNi Icon_minitimeMier Ian 28, 2009 11:54 am

Doi ardeleni la oras, sunt cazati intr-un hotel la etajul 20, iar liftul nu merge. Se apuca ei sa urce pe scari. Pe la etajul 5, Ion catre Gheorghe:
- Gheo, am sa iti zic ceva...
- Lasa-ma in amaraciunea mea, imi zici cand ajungem...
Dupa inca vreo 7 etaje, Ion:
- Gheo, trebe sa-ti zic ceva...
- Lasa-ma Ioane, imi zici cand ajungem, acu lasa-ma in pace!
In fata usii, Gheorghe catre Ion, gafaind ca o locomotiva:
- Ia zi acuma ce voiai sa-mi zici.
- Am uitat cheia la receptie!
Se apuca ei sa coboare. Dupa vreo 5 etaje, Ion vrea sa zica ceva.
- Lasa-ma in pace. Imi zici jos!
Alte 7 etaje, Ion vrea sa spuna ceva, Gheorghe enervat il opreste. Ajung sleiti la receptie, Ion:
- Mai Gheo, tu chiar nu stii de gluma?
Trimite banc unui prieten pe e-mail
Recomanda banc pe Yahoo Messenger
Nota banc: 9.58 (din 240 note acordate) - Acorda o nota pentru banc


Langa un sat din Ardeal aterizeaza o farfurie zburatoare.
Autoritatile iau imediat masura de a anunta satenii despre acest eveniment si despre comportarea pe care trebuie sa o aiba daca intalnesc cumva un extraterestru.
"Dragi sateni, pe izlazul de langa satul nostru a aterizat o farfurie zburatoare. Daca din intamplare intalniti un extraterestru va sfatuim sa va pastrati calmul, sa nu incercati sa ii agresati in vre-un fel, ba din contra, fiti prietenosi si incercati prin gesturi si putine cuvinte sa comunicati. Ca sa ii puteti recunoaste va informam ca extraterestrii sunt : MICI, VERZI, AU OCHII BULBUCATI SI MAINILE PANA LA PAMANT"
Spre seara, Gheorghe era la coasa. Si cum cosea el vede un "omulet" mic, verde, cu ochii bulbucati si mainile pana la pamint. Se apropie incet sa nu-l sperie si ii spune:
- Eu... Gheorghe... cosas... cosesc.
La care omuletul ii raspunde:
- Eu... Ion... padurar... ma cac...
Trimite banc unui prieten pe e-mail
Recomanda banc pe Yahoo Messenger
Nota banc: 9.42 (din 457 note acordate) - Acorda o nota pentru banc


Un ardelean si un lepros stau in inchisoare. La un moment dat, leprosului ii cade o ureche... o ia si o arunca pe geam. Dupa un timp, leprosului ii cade nasul... il ia si il arunca pe geam. Dupa un timp, leprosului ii cade un deget... il ia si il arunca pe geam... Ardeleanul nu mai suporta:
-No, dupa cum bag de sama, 'mneata vrei sa evadezi!
Trimite banc unui prieten pe e-mail
Recomanda banc pe Yahoo Messenger
Nota banc: 9.33 (din 292 note acordate) - Acorda o nota pentru banc


Un autocar cu turisti maghiari opreste pe o pajiste. Coboara ghidul si vazand un taran i se adreseaza:
- Buna ziua la tine, bace, ce face aice?
- Buna ziua, ascutasc coasa.
- Bace, eu ghid la turist moghior si turist vrea stie care este diferente intre "bai" si "catastrofa"...
- Turisti maghiari, zici? Apai, tinere draga, daca eu dau cu coasa asta intr-o piatra, acela-i "bai" dar nu-i catastorfa, dara daca autocarul vostru pica intr-o rapa adanca, aceea-i catasrtofa... dar nu-i bai...
[ Banc trimis de Tigrul ]
Trimite banc unui prieten pe e-mail
Recomanda banc pe Yahoo Messenger
Nota banc: 9.29 (din 42 note acordate) - Acorda o nota pentru banc


Doi ardeleni stau de vorba:
- Auzi, mai Gheo', daca eu ma culc cu nevasta-ta, cum se zice ca suntem: veri, cumnati, cuscri?
- Mai Ioane, eu cred ca se zice ca suntem chit.
Trimite banc unui prieten pe e-mail
Recomanda banc pe Yahoo Messenger
Nota banc: 9.28 (din 383 note acordate) - Acorda o nota pentru banc


Doi ardeleni, unul mai slabut si unul mai grasut stau de vorba. Unul dintre ei zise:
- Mai Ioane daca te-ar vede cineva ar zice ca e foamete in tara.
- Da, dar daca te-ar vedea pe tine ar zice ca tu esti cauza...
[ Banc trimis de Cristea Marius ]
Trimite banc unui prieten pe e-mail
Recomanda banc pe Yahoo Messenger
Nota banc: 9.21 (din 19 note acordate) - Acorda o nota pentru banc


Intr-un compartiment de tren, un ardelean si niste tineri. Unul dintre tineri: bade, inchide geamul ca e frig afara! Ardeleanul inchide geamul: no, acu-i mai cald afara?
Trimite banc unui prieten pe e-mail
Recomanda banc pe Yahoo Messenger
Nota banc: 9.14 (din 138 note acordate) - Acorda o nota pentru banc


Un ardelean, Ion, care voia sa plece in Germania il intreaba pe un vecin de-al lui ce sa faca deoarece nu stie limba germana.
- Nu-i bai. Limba germana-i ca la noi, doar ca tre' sa vorbesti mai rar. Zis si facut. Ajunge Ion la Hamburg, intra intr-un bar si spune:
- Bu-na zi-ua!
- Bu-na - raspunde barmanul la fel de rar.
- Da-ti-mi si mi-e o be-re.
- Po-f-tim be-rea.
Dupa primele inghitituri Ion spune:
- Eu su-nt de la Tu-r-da. Tu de un-de es-ti?
- To-t di-n Tu-r-da.
- Na... pai atunci de ce vorbim nemteste?
Trimite banc unui prieten pe e-mail
Recomanda banc pe Yahoo Messenger
Nota banc: 9.14 (din 21 note acordate) - Acorda o nota pentru banc


Un ardelean intra intr-un bar la New York. Barmanul il ia tare, din prima si ii spune ca in acest bar se bea numai pe pariu.
- Domnule, io pun pariu cu tine ca nu poti sa bei o sticla de Whisky in 30 de minute.
Ardeleanul isi cere scuze, iese din bar si apare peste 10 minute inapoi, pune banu pe tejghea si accepta provocarea. Barmanul ii da sticla, ardeleanul o termina in 10 minute. Barmanul, stupefiat.
- Domnule, dar n-am crezut ca asa ceva e posibil. N-am crezut ca sunteti instare de asa ceva. Nimeni nu a mai reusit!
Ardeleanul:
- Nici io n-am crezut, da m-am dus la barul de peste drum sa verific!
Trimite banc unui prieten pe e-mail
Recomanda banc pe Yahoo Messenger
Nota banc: 9.09 (din 172 note acordate) - Acorda o nota pentru banc


Un ardelean vine acasa mai devreme de la cimp si aude zgomote in dormitor. Se duce in fuga si-si gaseste nevasta dezbracata complet, intinsa pe pat, transpirata si gifiind...
- Ce-i, ma nevasta, ce ai?
- Am infarct, zice ea.
Ardeleanul da sa fuga afara sa cheme pe doctor, cind copilul lui de 4 ani zice:
- Tata, tata, unchiu' Gheorghe este sub pat in pielea goala...
Ardeleanul fuge inapoi, ridica patura si-l vede pe Gheorghe sub pat dezbracat si zice:
- Pai bine, ma nenorocitule, nevasta-mea moare de inima si tu umbli ca un bezmetic prin casa in pielea goala de-mi sperii copilul?
Trimite banc unui prieten pe e-mail
Recomanda banc pe Yahoo Messenger
Nota banc: 9.06 (din 222 note acordate) - Acorda o nota pentru banc
Sus In jos
https://covrig----kopak.forumgratuit.ro
 
BaNc ScRiS De K-O-P-A-K Cu ArDeLeNi
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
..::c0vrig.idle.r0::.. :: Bancuri/Video Amuzante-
Mergi direct la: